KAS SA TAHAD TEHA MEIE KOOLIELU HUVITAVAMAKS? TAHAD OLLA KURSIS HUVITAVAMATE PROJEKTIDEGA? SIIS OLED SA ÕIGES KOHAS ÕIGEL AJAL! lIITU MEIEGA!

Sunday, August 27, 2023

Projekti "There is no Planet B" lõppetapp

  


13.-st kuni 19. augustini võõrustas Silamäe Vanalinna Kooli õpetajate meeskond seekord Eestis oma Leedu kolleege koolist Lazdijų mokykla-darželis "Kregždutė" rahvusvahelise koostööprojekti raames, mis toimub  Nordplus programmi toel.

Kohtumise eesmärk oli projekti ideede ja eesmärkide elluviimine: kogemuste ja meetodite vahetamine ökoloogilise hariduse, taaskasutamise ja mõistliku tarbimise valdkonnas, samuti tutvumine võimalike programmidega, mida Eesti muuseumid ja organisatsioonid pakuvad koostööks koolidega. Kohtumise programm oli tihe ja algas Tallinnas, kus tutvusime Tallinna Vabaõhumuuseumi suurepäraste programmidega ja osalesime isegi vanakooli tunnis. Samal ajal tutvusime Eesti ajaloo ja kultuuriga, traditsiooniliste toitudega ning Eesti inimeste eluga varasematel aegadel. Teisel päeval külastasime maa-aluseid bastionikäike Kiek in d Kök ja osalesime programmis, mida pakutakse Tallinna ajaloo, arheoloogia ja kultuuri uurimiseks.

Sõidu ajal Silamäe Vanalinna Kooli tegime peatuse Jägala joal, et nautida Eesti looduse suursugusust ja ilu.

Järgnevad päevad, mille veetsime Silamäel ja naaberlinnas Narvas, olid samuti kasulikud ja meeldejäävad. Kooli õpilasesinduse noored valmistasid ette ja viisid kooli õpetajatele ja külalistele läbi aktiivse mängu Silamäe promenaadil ning hommikul ergutasid meeskonda hommikuvõimlemise ja meeskonna ühtsuse arendamise mängudega.

 Tublid noored said ülesandega suurepäraselt hakkama, nende planeeritud ülesanded olid temaatilised ja huvitavad!

 

Meie projektimeeskonda kuuluvad õpetajad valmistasid ette meetodilised meistriklassid ja tunnid, mitteametlikud mängud ja kokakunsti töötoad. Algklasside õpetaja Olga Savina tutvustas külalistele VEPA meetodi põhialuseid, viies selle teooria praktikasse suurepärase meistriklassiga, kus valmistati "rohttaimi" taaskasutatud toodetest ja keskkonnasõbralikest materjalidest. Ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Natalja Vassiljeva tegi suurepärase ettekande, tutvustades meie õpilaste loomingulist tööd teemal "Kooli minifirma", jagades kogemusi laste toodete loomisest, toetudes kasutatud teksapükste taaskasutamise põhimõtetele. Lisaks rääkis Natalja ka oma hobbist (suurte vaipade heegeldamine vanadest T-särkidest), mis on samuti seotud toodete taaskasutamislee loomingulise lähenemisega.

 

Huvijuht ja samuti "Eureka" kooliringi õpetaja Irina Gantseva valmistas ette seeria katseid kättesaadavatest materjalidest, mida nad lastega uurivad ja teevad kooliringis. Kolleegidele meeldis see, nad said uusi ideid, samas leidsid selliseid ülesandeid ja katseid, mida nad kasutasid oma õpilastega  ja suutsid oma tööd analüüsida.

 

Eesti keele õpetaja Julia Ott viis läbi mitteametliku tunni huvitavate eesti keele sõnade õppimisest ja häälduse alustest,  inglise keele õpetaja Tamara Nikiforova ja vene keele õpetaja Nadežda Grigorjeva rääkisid meie esivanemate traditsioonidest ja kommetest ning viisid läbi meistriklassi Siberi pelmeenide valmistamisest! Muidugi ei puudunud ka intellektuaalsed mängud!

 

Projekti koordinaator Irina Meljakova viis läbi õppetunni, kuidas kasutada rannaleide õppeprotsessis ja tutvustas lähemalt mereklaasi ja võimalust seda õppetöös kasutada.

 

Lisaks kogemuste jagamisele koolis külastasime projekti raames Silamäe linnavalitsust, kus kohtusime linnapea, haridusosakonna juhi ja hariduse ja kultuuri spetsialistiga ning arutasime hariduse valdkonna sarnasusi ja erinevusi ning tulevast koostööd.

 

Väga soe ja kasulik kohtumine toimus lasteaias "Päikeseke", kus lasteaia director Natalja Langinen, õppealajuhataja  Tatjana Tukanova ja lasteaiaõpetaja  Galina Tšibina  rääkisid üksikasjalikult ökoloogilise hariduse programmidest ja projektidest, milles lasteaed aktiivselt osaleb, viisid läbi ekskursiooni lasteaeda ja vahetasid kontakte tulevase koostöö jätkamiseks.

Suurepärane meistriklass oli meile ette valmistatud Narvas asuvas arenduskeskuses "Gagarin" (Narva käsitöömaja), kus me tutvusime metoodiliste materjalidega, mida nad kasutavad prügi sorteerimise õpetamiseks eelkooliealistele ja koolilastele ning katsetasime oma loomingulist jõudu fusioonitehnikas!

 

Täname kõiki meie partnereid, eriti projekti algatajaid Leedu kooli Lazdijų mokykla-darželis "Kregždutė".

Uute kohtumisteni!

Pildid: