KAS SA TAHAD TEHA MEIE KOOLIELU HUVITAVAMAKS? TAHAD OLLA KURSIS HUVITAVAMATE PROJEKTIDEGA? SIIS OLED SA ÕIGES KOHAS ÕIGEL AJAL! lIITU MEIEGA!

Monday, May 27, 2024

Meie õpetajad keelerännetes

 


Projekti „Tööjõulähetusprogrammi pakkumine keeleõppe eesmärgil“ raames sai 4 Sillamäe Vanalinna Kooli õpetajat osaleda keelelähetustes, kaks nendest koordineeris Eesti Keele Instituut ja kakas Integratsiooni Sihtasutus.

Kõikide keelerändeprojektide korraldus oli väga hea ning meie kool on väga tänulik nii korraldajatele, toetusfondile kui ka vastuvõtvatele organisatsioonidele - koolidele (Puhja kool, Simuna Kool, Pärnu Kuninga Tänava Kool)

Siin on mõned õpetajate muljed:

Olga Andrejeva (oli keelelähetuses Puhja koolis): "3 nädalat osalesin keelelähetuses. Ma läksin Puhja Kooli, kus minu mentoriks on saanud Kaja Lepik.Puhja kool ootas väga-väga kolleege keelelähetustesse, nii et mind ootas seal soe vastuvõtt.Suured tänud!"

Jelena Siroš (oli keelelähetuses Pärnu Kuninga Tänava Koolis ): "Õppereis Pärnu Keelelähetuse programmi järgi. See kestis 5.-19. aprillini. Sel ajal käisid õpetajad keelepraktikal Pärnu Kuninga tänava koolis. Paljud tuntud poliitikud  ja kultuuritegelased on selle kooliga kokku puutunud (K.Päts, J.Uluots, P. Keres). Meie kooli õpetajad kuulasid kohalike pedagoogide tunde, korraldasid ise osa tunde, aitasid lapsi materjali selgitamisega. Vastuvõtt oli väga soe ja südamlik. Eesti kultuuri tutvustamine toimus näituste, teatri, raamatukogu külastuse,

See oli suurepärane võimalus oma keeleoskust parandada, suhelda eesti keeles nii laste kui ka kollegidega ning samas tutvuda teise kooli töökultuuriga.

Mõned pildid:

Keskkonnahariduse programmid: 4.a klassi õppereis Iisaku Looduskeskusesse

 

14. mail käis 4. a klass Iisaku Looduskeskuses osalemas õppeprogrammis "Saladused vees". See oli põnev ja hariv päev, mis pakkus lastele palju uusi teadmisi ja toredaid kogemusi.

Programmi käigus tutvusime magevee elustikuga läbi praktiliste tegevuste. Vaadeldi kahte kõrvuti asuvat tiiki, võrreldi ja kirjeldati neid. Lapsed püüdsid vees elavaid organisme, võrdlesid ja rühmitasid neid, kasutades määramislina ja luupe. Lisaks arutleti erinevate organismide tähtsuse üle looduses.

 Päev algas tegevuste tutvustamisega ja ohutusnõuete läbiarutamisega. Seejärel järgnes tiikide vaatlus ja rühmatöö vee elustiku uurimisel. Lõpuks tehti kokkuvõte, kus igaüks sai jagada oma uusi teadmisi ja kogemusi. Juhendaja tegi samuti lühikese kokkuvõtte päevast.

 Õpilastele meeldis väga ja nad õppisid palju uut. Projekti toetasid KIK ja Sillamäe Linnavalitsus.

 See looduskeskuse külastus tõi teoreetilised teadmised praktilise tegevuse kaudu ellu ja pakkus lastele meeldejääva õppepäeva.

Pildid:

Wednesday, May 22, 2024

Loominguline tund "Pikslid ja pintslid: Kunstilised visandid meediareaalsuse ajastul"

     

Meie kool teeb hea meelega koostööd erinevate organisatsioonide ja haridusasutustega, osaledes projektides ja üritustel. Näiteks pakkusid hiljuti projekti “Digital Compass: Guide to Media Literacy” juht Galina Safronova ja meediakirjaoskuse õpetaja Natalja Lillimäe meie seitsmenda klassi õpilastele võimalust osaleda loomingulisel üritusel.

Meediaprojekti juhid valisid huvitava vormi loominguliseks tunniks, kus 7.a klassi õpilased said arutleda, laiendada teadmisi meediakeskkonna turvalisusest ning teha väikeseid visandeid, joonistusi, loomingulisi töid ja isegi koomikseid teemakohaselt.

Järgmine etapp on meediakonverents Jõhvi Kesklinna Koolis.

Väike fotoaruanne:

9. Klasside Tutipäev ja Viimane Koolikell: Pidulik Päev Täis Meenutusi ja Soove

 

14. ja 15.mail  toimus kauaoodatud ja tähendusrikas sündmus - 9. klasside tutipäev ja viimane koolikell. See päev oli täis emotsioone, meenutusi ja soove, mis jäävad meie lõpetajatele alatiseks meelde.

See on esimene kord, kus kaks kooli, mis said ühendatud septembris tähistavad ühtse koolina sellist sündmust, seega püüdsime säilitada mõlema kooli traditsioone.

9.klasside õpilaste hommik algas pidulikult, igat klassi ootas  südamlik meenutustehetk, kus kõik said tagasi vaadata oma kooliteele. Õpetajad pidasid liigutavaid kõnesid, meenutades hetki, mil praegused lõpetajad esimest korda kooliuksest sisse astusid.

 Koolipäev jätkus ringkäiguga, kus lõpetajad said veel viimast korda läbi käia oma kooli koridoridest, klassiruumidest ja muudest armsaks saanud paikadest. Selle käigus õnnitlesid nooremate klasside õpilased neid südamlike sõnade ja lilledega. Oli näha, et nooremad vaatasid üles oma suurematele kaaslastele, kandes endas lootust, et üks päev saavad ka nemad lõpetajatena samasuguse tähelepanu osaliseks.

Õpetajad soovisid lõpetajatele edu ja julgust kõiges, mis tulevikus ees ootab. Iga sõna ja soov kõlas siiralt ja südamest, andes edasi hoolivust ja toetust, mida meie koolipere oma õpilastele alati pakkuda püüab.

9. klasside lõpetajad esitasid oma etteasteid. Need olid täis nalja, muusikat ja tantsu, tuues välja iga lõpetaja isikupära ja anded. Etteasted said nii õpetajate kui ka kaasõpilaste poolt sooja vastuvõtu osaliseks.

Kokkuvõttes oli see päev tõeliselt eriline ja meeldejääv. 9. klasside tutipäev ja viimane koolikell jäävad meile kõigile meenutama mitte ainult ühe kooliteelõpu, vaid ka uusi alguseid ja unistusi, mis ootavad ees. Soovime kõikidele lõpetajatele palju edu ja kordaminekuid nende edasises elus!

Palju õnne, meie kallid lõpetajad!


Suured fotogaleriid:

Monday, May 20, 2024

Sillamäe Vanalinna Kooli õpetajad uues reaalsuses: Erasmus+ Türgis

 

Aprillis 2024 osalesid kolm Sillamäe Vanalinna Kooli õpetajat – Irina Meljakova, Natalja Volossatova ja Irina Orlova – Erasmus+ “Educator’s Role in New Reality” õppeprogrammis Kapadookias, Türgis. See programm, mis toimus 15. kuni 19. aprillini, andis ainulaadse võimaluse süveneda kaasaegsetesse õpetamismeetoditesse, uurida läbipõlemise vältimise viise ja laiendada rahvusvahelist koostööd.   

Üks tähtsamaid eesmärke koolitusel – õppimiskogemus rahvusvahelises meeskonnas, meie rühmas oli haridustöötajaid Portugalist, Horvaatiast, Poolast ning programmi valmistas ette Türgi meeskond koostöös väga kogenud eesti koolitajatega! 


Sillamäe Vanalinna Kooli õpetajad osalesid aktiivselt aruteludes, seminaridel ja praktilistel sessioonidel, mis käsitlesid hariduse võtmeteemasid ja väljakutseid. Üheks põhiteemaks oli tänapäevaste strateegiliste prioriteetide ja statistika uurimine, mis aitas paremini mõista praegust olukorda haridusvaldkonnas. Erilist tähelepanu pöörati holistilistele ja õppijakesksetele lähenemistele, rõhutades inimese tähtsust õppeprotsessis.

Erasmus+ programm võimaldas osalejatel omandada mitmeid uusi meetodeid, mis on suunatud nii õpilaste kui ka õpetajate heaolu parandamisele. Uute tööriistade hulka kuulusid ideed ja praktikad, mis toetavad vaimset tervist ja aitavad kaasa hariduse jätkusuutlikule juhtimisele. Osalejad jagasid oma teadmisi ja kogemusi, mis rikastasid kõiki programmis osalejaid.

Programmi oluliseks osaks oli teadlikkuse ja teooria elluviimise praktika. Õpetajad uurisid holistilise lähenemise rakendamisvõimalusi, osalesid loovates töötubades ja arutlesid hariduse tuleviku üle. Programm hõlmas ka õppekäike ja kohalike õppeasutuste külastamist, mis aitas paremini mõista riigi konteksti ja kultuuri, koolitajad mõtlesid hoolega läbi iga detaili, andes põnevaid ülesandeid ka väljaspool ametlikku õppeprogrami, mils me pidime täitma õppekäikude ja ekskursioonide ajal.


Erilise koha programmis võtsid sessioonid, mis keskendusid läbipõlemise vältimise meetoditele. Osalejad said väärtuslikke nõuandeid ja tööriistu, et säilitada oma vaimset tervist, mis on eriti oluline tänapäevaste väljakutsete tingimustes. Arutelude ja refleksioonide käigus vahetasid nad mõtteid, kuidas kaasaegne haridus peaks muutuma ja arenema.

 

Rahvusvaheline koostöö, mis oli programmi lahutamatu osa, võimaldas osalejatel laiendada oma professionaalset silmaringi. Kogemuste vahetamine kolleegidega teistest riikidest rikastas nende teadmisi ja oskusi, mis leiavad kindlasti rakendust nende õpetamises.

 Irina Meljakova, Natalja Volossatova ja Irina Orlova osalemine Erasmus+ programmis oli oluline samm Sillamäe Vanalinna Kooli hariduse kvaliteedi parandamise teel. Uute meetodite omandamine ja rahvusvaheliste kolleegidega kogemuste jagamine aitavad muuta õppeprotsessi tõhusamaks ja jätkusuutlikumaks, vastates tänapäeva nõuetele ja väljakutsetele. Leidsime ka uusi partnerkoole Portugalist, Poolast ja Horvaatiast!


Fotod:

Sunday, May 12, 2024

Pilootprojekti 3b klassi kevadine väljasõit

 

Kumb oli enne, kas kana või muna? Või olid enne hoopis dinosaurused? Ja mis peale neid veel Maa peal toimunud on?

Kõike seda asusime uurima 10. mail, kui 7:40 algas kooli juurest meie sõit AHHAA-keskuse ja Tartu Botaanikaaia poole.

Rännakuid ja avastusi erinevatel aegadel Maa peal toimunust ja avastatust pakkus AHHAA-keskuse püsiekspositsioon rohkete väljapanekutega.
Keskuse planetaariumi  dinosauruste filmist saime aga näites teada, et kuigi Maad tabanud asteroidi tekitatud kahjustuste järel hävines 75% elust (saja meetri kõrguste hiidlainete, maavärisemiste ja muude looduskatastroofide tõttu), on tegelikult sellest samast vähestest selles hävingus alles jäänud loodusliikidest arenenud praegune elu, mis on veel rikkalikum, kui  enne asteroidiga kokku põrkamist (muuhulgas selgus näiteks huvitav fakt, et tänapäeva linnud, keda siis veel polnud, on dinosauruste järeltulijad.)

Ääretult kaunis, juba värvikirev ja õitsev botaanikaaed lubas samuti kõndida erinevatest aegadest pärinevate puude, lillede ja taimede vahel, mõni neist samuti pärit juba dinosauruste aiast.

Märksõna "McDonalds" tõi meid muidugi kiiresti tänapäeva, sest just seal kinnitasime laste soovil keha.


Päeva kokkuvõtteks on tore tõdeda, et lastele meeldis kõige rohkem kõik. Minule meeldis, et lapsed proovisid endale MacDonaldsis eesti keeles süüa osta. Täiesti enda algatusel. 
Ja hinge jäigi kumama mõte, et kuigi vahel, ja eriti praegu, tabavad ja peatavad meid "asteroidid" ja kõik hävib, tõuseb sealt ühel päeval ikkagi elu. See on seaduspärasus juba maailma loomise algusest
Ja soovime kõigile 3b klassi õpilaste poolt rõõmsat kooliaasta lõpetamist!

Õpetaja Pärle ja õpetaja Olga

Pildid:

Wednesday, May 8, 2024

Talgupäev "Teeme ära!" 2024

 


Traditsiooniliselt osaleb meie kool mai alguses üle-eestilises kevadkoristuses. Seekord toimus talgupäev 03.mail Sillamäe mere pargis.

Talgupäevast võtsid osa III kooliastme õpilased, kes olid sel päeval aktiivsed, töökad ja rõõmsad!

Täname kõiki aktiivseid osalejaid, saite panustada linna looduskeskkonna heaolusse!

Pildid:






















Wednesday, May 1, 2024

Eesti-Leedu koostööprojekti "Kaasava hariduse meetodid rikastavad meid" teine õpiränne

 

Perioodil 02. -07.04 oli meie koolil au võõrustada Leedu delegatsiooni projekti "Kaasava hariduse meetodid rikastavad meid" teise õpirände raames.

See projekt, mida toetab Nordplus Junior 2023, keskendub kaasava hariduse meetodite jagamisele ja arendamisele, ning õpiränne andis suurepärase võimaluse vahetada kogemusi ja parandada haridusasutuste konkurentsivõimet.

Projektipäevad olid tegevusi, kogemustevahetusi ja uusi ideid täis. Projekti algas Sillamäe Vanalinna Kooli Kannuka õppekohas õpilasüritusega "Eriline maailm", mile raames valmistas Sillamäe Vanalinna Kooli õpilasesindus ka praktilisi ülesandeid.

Üritus "Eriline Maailm" avas arutelu kaasava hariduse tähtsuse üle ja pakkus õpilastele ja kolleegidele praktilist kogemust.

Sellele järgnes töötuba ja seminar kanisteraapiast ning selle meetodite kasutamisest Eestis, mille viisid läbi Tatjana Zamorskaja ja Natalja Žgun Ida-Virumaa Koerasõprade klubist "Lucky" ja nende ieilusad ja targad koerad . Kanistheraapia sessioonid, kus käsitleti koerte kasutamist erivajadustega laste abistamisel, olid eriti meeldejäävad.

Sillamäe Vanalinna Kooli eripedagoog Inna Levitina ja logopeed Jekaterina Strelchenko tutvustasid nende töömeetodeid, mis aitavad töös erivajadustega lastega.

Õpiränne hõlmas ka töötubasid, kus õpiti uusi kaasavaid õppemeetodeid, nagu näiteks koostöö koolide ja noortekeskuste vahel. Sillamäe Huvi-ja Noortekeskuse Ulei õpetajad valmistasid ette suurepäraseid töötubasid, kus tutvustati erinevaid loovtehnikaid ning loodi töötubades autismiteadlikkuse päeva sümbolid, mis andsid osalejatele võimaluse oma loovust rakendada.

Lisaks akadeemilistele tegevustele tutvuti ka Sillamäe linna kultuuriga, külastades kohalikku muuseumi , kus muuseumipedagoogIrina Zamarina rääkis väga huvitavalt sellest, millised muuseuumipedagoogika töövõtted aitavad töös erivajadustega inimestega ja tutvustas suurt japikaajalist koostööd nii linna koolide kui ka teiste haridusasutustega.

Projekti käigus külastasime ka Sillamäe Linnavalitsust , toimus kohtumine linnapea, hariduse ja kultuuri ning sotsiaalosakonna ametnikega, mis andis sügavama arusaama kogukonna kaasamisest haridusprotsesse.

Õpirände tähtis osa oli kogemusõpe, kui leedu kollegid said osaleda meie õppetundides, tutvuda kooli keskkonaga ja meetoditega.

Õpetajad said külastada nii eriklasside tunde, kui ka erinevaid ainetunde, kus tavaklassis õpetatakse ka hariduslike erivajadustega õpilasi. Suurepärast töötuba viis läbi ka kooli tenoloogia õpetaja ning loovstuudia "Artišokk" asutaja Tatjana Levicheva, kes õpetas seebivalmistamist ja rääkis, kuidas loovtehnikad aitavad kaasata loomingulisse õppeprotsessi ka erivajadustega lapsi.

Õpiränne lõppes Tartus, kus osaleti mitmes haridusprogrammis, sealhulgas Eesti Rahva Muuseumis (keele-ja kultuuri interaktiivne programm)ja Tartu Loodusmajas (õppeprogrammid erivajadustega lastele, nende tutvustus ja tutvumine loodusmaja võimalustega), mis rikastas meie külaliste teadmisi Eesti kultuurist ja hariduslikest praktikatest. Viimasel päeval külastasime teaduskeskust AHHHAA, kus kuulasime nende kogemustest koolidega koos töötades ja erivajadustega õpilaste kaasamisel.

Kokkuvõttes oli õpiränne väga edukas, pakkudes rikkalikke õppimis- ja koostöökogemusi, mis kindlasti aitavad kaasa kaasava hariduse edendamisele meie koolides. Meie külaliste entusiasm ja pühendumus näitasid, et kaasav haridus on ülemaailmne püüdlus, mis ühendab meid kõiki.

Projekti lõppemisel luuakse digitaalne produkt erinevate meetodite tutvustamiseks laiemale auditooriumile.

Projekti elluviimist toetatakse programmist Nordplus Junior.

Fotogalerii: