KAS SA TAHAD TEHA MEIE KOOLIELU HUVITAVAMAKS? TAHAD OLLA KURSIS HUVITAVAMATE PROJEKTIDEGA? SIIS OLED SA ÕIGES KOHAS ÕIGEL AJAL! lIITU MEIEGA!

Thursday, June 29, 2023

Lõpuaktus 2023

  


Sel aastal lõpetas Sillamäe Vanalinna Kooli 47  õpilast, nendest 7 kiitusega tunnistusel.

22.juunil toimus pidulik lõpuaktus. Õnnitleme lõpetajaid ning soovime nendele edu!

Pildid:

Monday, June 19, 2023

2.a klass osalemas Iisaku Kihelkonna muuseumi programmis "Elu talus"

 


7.juunil käisid meie 2. a klassi õpilased Iisaku kihelkonna muuseumis, kus osalesid õppeprogrammis "Elu talus"
Õppeprogramm on täiendamiseks ja teadmiste laiendamiseks  looduse ja inimeseõpetuse tunnis õpitavale, kus tutvutakse koolis õpitud esemetega ja mängitakse vanu lõbusaid lastemänge.  pilastele avanes võimalus näha milline on sepikoda, kuidas pesu pesti, millised olid vanasti triikrauad. Mis on kraasimine? Lüpsati lehma!
Oli väga põnev ja praktiline õppeprogramm, täname Iisaku Kihelkonna Muusumi perenaisi, kes alati võtavad meid soojalt vastu!
Pildid:

Sunday, June 18, 2023

2022/2023 õppeaasta parimate õpilaste tunnustamine

 


13.juunil toimus 2022/2023 õppeasta tublimate õpilaste tunnustamine direktori tänukirjaga. 

Meil on nii ilusad ja tublid õpilased, oleme uhked teie üle! 

Pildid (autor Jelena Barmotina):

Saturday, June 17, 2023

Meie kauaoodatud rahvusvaheline noortevahetus "Youth in Social Action" sai lõpuks teoks!

  

Sillamäe Vanalinna koolis toimus rahvusvaheline noortevahetus teemal "Noored ja sotsiaalsed tegevused".

19.-26. aprillil 2023 toimus Erasmus+ programmi raames noortevahetus "Noored ja sotsiaalsed tegevused", mida korraldasid partnerid Eestist, Suurbritanniast, Türgist, Ungarist ja Leedust. Vahetuses osalesid 14-19-aastased noored, kes jagasid oma reaalsusi ja arutasid sotsiaalsete algatuste kontseptsioone ning noorte osaluse mõju sotsiaalsetes projektides.

Projekti eesmärk on noored ühendada ja luua ühendus avatud dialoogi kaudu ning uurida, kuidas sotsiaalsed algatused saavad innustada noorte osalust sotsiaalsetes projektides.

Rahvusvaheline noortevahetus "Youth in Social action (YiSA)" vastab Erasmus+ programmi eesmärkidele, kuna kasutab mitteformaalset ja mitteametlikku õpet noorte elu parandamiseks. Projekt on suurepärane võimalus noortele kohtuda, arutada olulisi teemasid, laiendada oma teadmisi ja kogemusi sotsiaalvaldkonnas ning vahetada ideid ja saavutusi partnerriikidega. Projekti osales kokku 27 noort ja 10 noorsootöötajat 5 erinevast riigist!

Projekt sai toetuse 2020. aastal, kuid maailma sündmuste tõttu lükkus see edasi lausa 4 korda! Septembris 2021 toimus APV ehk ettevalmistav visiit, millest me kirjutasime kooli blogis varem: http://svlkprojektidest.blogspot.com/2021/09/rahvusvahelise-noortevahetuse-projekti.html

Ja lõpuks suutsime noored ja noorsootöötajad erinevatest riikidest vastu võtta meie koolis.

Sillamäe Vanalinna kooli kaheksanda klassi õpilased võtsid aktiivselt osa projekti ettevalmistusest ja läbiviimisest: Stepan Bolshakov, Polina Mishchenko, Polina Yegorova, Oleg Manuilov, Ivan Kuzmich, Polina Kudryashova, Andrey Stepanov, Ekaterina Malinina.

Projekti tulemused:

  • Projekti osalejad arutasid segagruppides neid enim huvitavaid küsimusi seoses noorte eluga nende riikides ja mõtlesid välja sotsiaalsed tegevused, mida saab ette valmistada ja ellu viia teatud probleemide lahendamiseks.
  • Korraldati ja viidi läbi kaks sotsiaalset tegevust Sillamäe Vanalinna koolis ning loodi video tegevuste ettevalmistamisest ja läbiviimisest.
        • Esimene tegevus oli suunatud nooremate koolilaste kaasamisele aktiivsesse osalemisse linna ja kooli noortekultuuris. Erinevate riikide noored valmistasid informatiivseid mitteformaalseid tunde huvitavate faktide ja oma riigi kultuuri kohta, õpetasid lastele mõningaid fraase oma emakeeles ning rääkisid ka Erasmus+ programmi võimalustest. Noorte osalejate pingutuste abil valmistati ette ja viidi läbi 8 huvitavat tundi 1.-4. klassi õpilastele.
        • Teine tegevus oli seotud rahvusvahelise Maailma Maa päevaga. Osalejatel oli ülesanne välja mõelda, ette valmistada ja ellu viia mini-keskkonnaprojekt, lähtudes neile antud vahenditest. Iga grupp pidi ette valmistama üllatuse koolilastele, kes naasevad puhkustelt, oma määratud klassis. Klassis oli teave selle kohta, miks on oluline hoida meie planeeti Maa, mis on Maa päev ja kuidas seda maailmas tähistatakse, ning õpilastele oli ette valmistatud keskkonnasõbralik üllatus. Projekti osalejad ostsid erinevaid taimede seemneid, valmistasid mulla ette ja istutasid seemned, andes noorematele koolilastele kogu vajaliku teabe, kuidas hoolitseda ja kasvatada seemneid. Iga grupp tegi tegevusest video. Sotsiaalse tegevuse ettevalmistamise käigus arendasid vahetuse osalejad oskusi töötada rahvusvahelises meeskonnas, keelelist pädevust ning oskusi arutleda probleemide ja lahenduste üle inglise keeles, osalejatele tuli arutada ja planeerida eelarvet, leida vajalikke asju linnapoodidest, planeerida kulutusi ja sellest aru anda, idee ellu viia!

      • Kultuuridevaheline suhtlus, võtmeoskuste arendamine, uute projektide ühine planeerimine Erasmus+ programmi raames.

Veel selgemalt räägivad igast projektipäevast meie fotod ja videod:

Päev 1

Saabumine Eestisse. Meeskonnad kogunevad ja tutvuvad.





Päev 2

Alustame. Projekti eesmärgid, ootused ja hirmud. Tutvumine. Keskkonna portreed. Mis on "sotsiaalne algatus, sotsiaalne tegevus", arutelu, näited. Valmistume sotsiaalseks tegevuseks koolilastele. Refleksioon.


 


   

 

 

  

Päev 3

Päeva plaan. Energizerid, meeskonnamängud. Tantsime koos teise klassi õpilastega Eesti tantsu ja laulame laule. Sotsiaalne tegevus klassides. Sõidame Narva Vitatiimi. Teave Erasmus vabatahtliku teenistuse võimaluste kohta. Vabatahtlikud Vitatiimis. Narva kindlus ja selle ajalugu. Refleksioon.

 

 


 

  

Päev 4

Alustame päeva energiliselt. Meeskonnamängud. Mis on noorte pass? Sotsiaalse tegevuse planeerimine segameeskondades. Sotsiaalsete projektide turg. Eesti kultuuriõhtu. Tutvume kooli traditsioonidega.

 

 

 

 


 












Päev 5

Meeskonnatöö. Valmistume Maailma Maa päevale pühendatud sotsiaalseks tegevuseks: seabime eesmärgid, eelarve, teostus.

Viime tegevuse läbi. Valmistame ette videoklipi.

Meeskondade videoklippe saab vaadata siit: https://drive.google.com/drive/folders/1lmxHpFd4p6iQgghJrNp8SzXafuKRChJz?usp=sharing

  

  

  

 

  

 

  

 

 


 



 

 

 

 

Päev 6

Väljasõidupäev. Kultuuriprogramm Rakvere linnuses - kuidas elati keskajal Eestis ja kuidas inimeste algatusi tunnustati või karistati.

Külastus loomade päästeparki. Tutvume nende sotsiaalsete tegevustega, vabatahtlikega.

 

 

  

 


 

 

 

Päev 7

Projekti üldiste tulemuste kokkuvõte. Noorte pass - refleksioon ja õppeanalüüs.

Pidulik passide üleandmise tseremoonia.

Grupirefleksioon. Hüvastijätupidu. Fotode ettevalmistamine.


 


















 

Päev 8

Projekti tulemuste jälgimise jätkamine.

Fotoväljapanek. Kodumaale tagasiränne.

Pärast projekti

Nooremate klasside õpilased hoolitsevad ja jälgivad taimi, mida nad said noorte sotsiaalse tegevuse üllatusena! Nüüd teavad nad rohkem Maailma Maa päevast ja rahvusvahelistest noortevahetustest!
















Pildialbumid on kättesaadavad siin: 

https://drive.google.com/drive/folders/1ErTusl8vkSmVZkBCgJgII5K8lhxCS6GZ?usp=sharing



Projekt on saanud rahastust Euroopa Komisjoni Euroopa Solidaarsuskorpuse programmist. Publikatsiooni sisu kajastab autori seisukohti ja Euroopa Komisjon ei vastuta selles sisalduva teabe kasutamise eest.