12.–17. mail osales meie kooli õppealajuhataja Irina Meljakova Erasmus+ akrediteeringu raames koolitusel „Mobility Programme – Focus in SEN and Non-Formal Education“, mille võõrustajaks oli Escola Básica dos 2.º e 3.º Ciclos da Torre Madeira saarel, Portugalis.
Koolituse käigus tutvuti Portugali haridussüsteemi korraldusega, mille üheks alustalaks on täielikult kaasav haridus — eraldiseisvaid erikoole ei eksisteeri ning kõik õpilased, sõltumata nende individuaalsetest vajadustest, õpivad koos tavakoolides. Meie kooli esindajal oli võimalus jälgida õppetööd klassides, kus õpivad erivajadustega lapsed, ning kohtuda õpetajate ja kooli tugimeeskonnaga, kes tutvustasid süsteemi ülesehitust, toimivaid tugiteenuseid ja nende mõju igapäevasele õppetööle.
Lisaks sai põhjaliku ülevaate Madeira tugevalt arenenud täiskasvanuhariduse süsteemist. Suurt rõhku pannakse nendele õppijatele, kes ei ole saanud oma haridusteed õigel ajal lõpetada. Nende jaoks pakutakse mitmekesist ja paindlikku õppetööd õhtustel aegadel, kusjuures sisu kujundatakse lähtuvalt õppijate huvidest ja elukogemusest. Õppijad on aktiivselt kaasatud ka projektidesse ja kogukonnapõhistesse tegevustesse.
Programmi osana külastati mitmeid organisatsioone, mis tegelevad noorte, täiskasvanute, eakate ja õpetajate hariduse ja heaolu toetamisega. Need kohtumised pakkusid väärtuslikku võimalust võrrelda rahvusvahelisi praktikaid ja leida ideid edasiseks koostööks.
-
mail osalesime rahvusvahelisel konverentsil „Adult Education in Europe: social balance and individual well-being“, mis tõi kokku esindajad Itaaliast, Slovakkiast, Hispaaniast, Rumeeniast ja Eestist. Eestit esindas esinejana Jelena Lohmatova, meie koolivõrgustiku pikaajaline koostööpartner ja rahvusvaheliste projektide konsultant.
Koolituse raames toimus ka mitmekultuuriline õhtu, mille korraldasid täiskasvanud õppijad Madeira koolist õppijad. Selle käigus tutvustati erinevate riikide traditsioone, rahvustoite, muusikat ja rahvakultuuri, pakkudes võimalust kultuuridevaheliseks dialoogiks ja kogukonnatunde tugevdamiseks.
Meie kooli esindaja viis koolituse raames läbi ka loova töötoa „TideMind: Creative Flow with Sea Treasures“, kus kasutati Sillamäe mereklaasi ning rakendati storytelling’u metoodikat, loovtööd ja reflektiivset arutelu. Töötoa eesmärk oli edendada loovust, eneseväljendust ja kultuuridevahelist mõistmist praktilise tegevuse kaudu.
Madeira oma loodusliku ilu, inspireeriva keskkonna ning linnaruumi sisustatud tsitaatide ja kunstiga toetas suurepäraselt koolituse mõtteid — haridus kui elukestev protsess, kus teadmised, keeled ja inimlikud suhted on ühendatud terviklikuks arenguks.
Mõned pildid:
No comments:
Post a Comment