31.10–1.11.24 kehalise kasvatuse õpetaja Janina Loiko algatusel toimusid Sillamäe Vanalinna Kooli õpilastele kaks diskot
Selle sündmuse peamisteks eesmärkideks olid:
- „Lõõgastumine ja stressi maandamine”
- „Eneseväljendus tantsu ja stiili kaudu”
Õpetaja Janina tänab: Eriline tänu kuulub õpetajale Ülo Lomp abi ja turvalisuse tagamise eest, Svetlana Šustrovale hoolivuse ja positiivsuse eest ning Sillamäe Vanalinna Kooli juhtkonnale toetuse eest sündmuse korraldamisel. Samuti suur tänu kõikidele noortele, kes osalesid – te olite suurepärased!
Muusika ja tants aitavad lõdvestuda, leevendada pingeid ja maandada stressi, mis on äärmiselt oluline noorte psühho-emotsionaalse seisundi jaoks. Diskodel on noortele mitmeid kasulikke mõjusid, nii füüsilises kui ka sotsiaalses plaanis:
1. Sotsiaalsed oskused ja suhtlemine
- Sotsiaalsete sidemete tugevdamine: Diskod on suurepärane koht sõpradega kohtumiseks, uute tutvuste loomiseks ja olemasolevate suhete tugevdamiseks.
- Suhtlemisoskuse arendamine: Noored õpivad erinevates olukordades suhtlema, looma kontakti erinevate inimestega ja arendama suhteid.
- Meeskonnatöö oskused: Diskodel moodustuvad sageli grupid, mis arendavad meeskonnatöö oskusi ja kuuluvustunnet kogukonda. Reedel moodustasid vanemad õpilased noorematega ühtse tantsurühma ja tantsisid koos.
2. Füüsiline tervis
- Füüsiline aktiivsus: Tantsimine diskodel on suurepärane viis kardiotreeninguks, mis tugevdab südame-veresoonkonda, parandab koordinatsiooni ja vastupidavust.
- Muusikamaitse ja eelistuste kujunemine: Noored saavad tutvuda erinevate kultuuride ja maade muusikaga, mis laiendab silmaringi ja kultuurilist teadlikkust.
3. Emotsionaalne tervis
- Meeleolu tõstmine: Energiline muusika ja positiivne õhkkond diskodel aitavad kaasa õnnehormoonide (endorfiinide) vabanemisele, mis parandab tuju ja üldist enesetunnet.
- Vabaduse ja naudingu tunne: Tants ja aktiivne aja veetmine aitavad noortel end vabalt tunda, maandada emotsionaalset pinget ja nautida hetke rõõmu.
4. Turvalisus ja sotsialiseerumine
- Emotsioonide juhtimine: Diskode kollektiivne atmosfäär aitab noortel õppida kontrollima oma emotsioone erinevates sotsiaalsetes olukordades.
- Suhtlemisnormide ja -reeglite kinnistamine: Noorte diskodel on tihti väljakujunenud käitumisnormid, mis soodustavad vastutust ja austust ümbritsevate inimeste suhtes.
5. Rütmi- ja muusikataju arendamine
- Muusikalise kuulmise ja rütmitunde arendamine: Tantsukultuur aitab noortel arendada rütmitunnet, mis võib olla kasulik ka teistes eluvaldkondades.
- Loominguliste võimete stimuleerimine: Muusikasündmused aitavad noortel olla avatud uuele ja katsetada erinevate stiilide ja suundadega.
Kokkuvõte: Diskod pakuvad lisaks lõbutsemisele ja meelelahutusele ka olulist tuge noorte isiklikule kasvule, füüsilisele ja emotsionaalsele tervisele. See on koht suhtlemiseks, eneseväljenduseks ja kultuuriliseks arenguks, mis muudab sellised sündmused kasulikuks teismelistele ja noortele.
Pildid:
No comments:
Post a Comment