KAS SA TAHAD TEHA MEIE KOOLIELU HUVITAVAMAKS? TAHAD OLLA KURSIS HUVITAVAMATE PROJEKTIDEGA? SIIS OLED SA ÕIGES KOHAS ÕIGEL AJAL! lIITU MEIEGA!

Thursday, February 27, 2025

Ettevalmistused tehnoloogia valdkonna piirkonna olümpiaadiks

 


Tallinna Ülikooli Loodus- ja Terviseteaduste Instituut korraldab üldhariduskoolide õpilastele üleriigilise tehnoloogiavaldkonna olümpiaadi.
Selleaastase olümpiaadi teemaks on “Teiste rahvaste esemeline ja toidukultuur: Jaapan”

7. märtsil toimub piirkonnavoor, kus osalevad koolide 3-liikmelised meeskonnad. Meie kooli esindavad esmakordselt 9. klassi õpilased Anna Siroš, Arseni Verzilov ja Alina Grišakova.

  1. Õpilasi juhendavad meie tehnoloogiavaldkonna õpetajad Merike Ojasalu ja Stiven Jakobson.

Soovime neile põnevaid avastusi ettevalmistusprotsessis ning palju edu uute oskuste omandamisel!

  



  






Keeleränne – väärtuslik kogemus ja arenguvõimalus meie kooli õpetajatele

 


2024. aasta sügisel oli viiel meie kooli õpetajal suurepärane võimalus osaleda keelerändes, mis toetas nende professionaalset arengut ja eesti keele oskuse täiustamist. Keeleränne võimaldas õpetajatel viibida erinevates Eesti koolides, osaleda tundides, suhelda kolleegide ja õpilastega ning saada uusi kogemusi nii keeleõppe kui ka õpetamise vallas. See oli mitte ainult suurepärane keelepraktika, vaid ka võimalus tutvuda erinevate õppekorralduslike meetoditega ning laiendada koostöövõrgustikku.


Meie kool on sügavalt huvitatud õpetajate professionaalsest arengust, toetades nii keelelisi oskusi kui ka uusi koostöövõimalusi Eesti haridussüsteemis. Keelelähetuse käigus said õpetajad sukelduda eestikeelsesse õpikeskkonda, mis andis neile julgust ja motivatsiooni kasutada keelt igapäevaselt ning arendada oma õpetamisoskusi. Samuti avardasid nad oma silmaringi, tutvudes erinevate koolide metoodikate ja õppemetoodiliste lähenemistega.

Meie õpetajate kogemused keelerändel

Dmitri Vinogradov, meie kehalise kasvatuse õpetaja, veetis kaks nädalat Tallinna südalinna koolis, kus ta töötas abiõpetajana ning jälgis kohalike õpetajate tunde. Mentoriks oli Pille-Riin Talts, kes juhendas ja toetas teda kogu protsessi vältel. Dmitri jaoks oli kõige väärtuslikum just suhtlemine kolleegide ja õpilastega, mis aitas keeleoskust praktikas arendada.

  
Stiven Jakobson, tehnoloogiaõpetaja, osales keelerändes Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolis, kus ta töötas koos kohaliku tehnoloogiaõpetuse õpetaja Tõnu Tillarti ja Narva külalisõpetaja Kirill Ivanoviga. Ta andis tööõpetuse tunde erinevates klassides ning sai kogemuse õpetamismeetodite mitmekesistamisest. Lisaks õpetamisele kasutas ta võimalust avastada Pärnu kultuurielu – külastades muuseume, vanalinna ja loodusradu.

Inna Levitina, HEV õpilaste abiõpetaja, viibis keelepraktikal Tartu Raadi Koolis, kus ta töötas erivajadustega laste klassis. Tema mentoriks oli Markos Parve, kes suunas ja toetas teda õpetamisprotsessis. Inna osales õppetöös esmalt vaatlejana, hiljem juba aktiivse assistendina, aidates õpilasi ja suheldes nendega eesti keeles. Lapsed olid väga toetavad, aidates tal oma keeleoskust arendada ning julgustades teda keelt praktiseerima.

  Jelena Siroš, sotsiaalainete õpetaja, veetis oma keelerände Pärnu Kuninga Tänava Koolis, kus ta osales tundides ja kooliüritustel, suheldes aktiivselt nii õpetajate kui ka õpilastega. Ta külastas muuseume, rahvamuusika kontserte ning noortekeskusi, mis pakkusid talle suurepärast keelepraktikat ja kultuurilist elamust.

Juulia Kuznetsova, klassiõpetaja, osales samuti Pärnu Kuninga Tänava Koolis, kus ta töötas Kadri Anari juhendamisel esimese klassi õpilastega. Julia õppis ja rakendas VEPA-metoodikat ning viis läbi tunde erinevates ainetes. Ta kasutas aktiivselt võimalust õppida uusi väljendeid ja rakendada neid tundides, samuti osales ta kooli kultuuriprogrammis, külastades teatreid, kontserte ja muuseume.

  Keelerände olulisus ja tulevik

Keeleränne andis meie õpetajatele enesekindlust kasutada eesti keelt nii tööalases kui ka igapäevases suhtluses. Samuti tutvusid nad erinevate õpetamismeetodite ja koolikeskkondadega, mis rikastasid nende professionaalset arsenali. Meie kool toetab jätkuvalt selliseid algatusi, sest need aitavad õpetajatel areneda, luua uusi kontakte ja viia oma õpetamismeetodid uuele tasemele.

Osalenud õpetajad kinnitavad, et nad võtaksid uuesti sellises programmis osa suurima hea meelega. Keeleränne ei ole ainult keeleõpe, vaid ka võimalus avastada, õppida ja kasvada professionaalselt ning isiklikult.

Meie kool loodab jätkata koostööd erinevate Eesti koolidega ning toetada oma õpetajaid eesti keeleoskuse ja õpetamispraktikate arendamisel. Iga uus kogemus on samm edasi paremaks õpetajaks saamise teel!

Tuesday, February 25, 2025

Osalemine maakondlikus projektis "Tegevuspäev Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis" koostöös Kohtla-Järve Tammiku Põhikooliga

 



21. veebruaril osales 9.b klass koos sotsiaalainete õpetajatega maakondlikus  projektis "Tegevuspäev Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis", mille eesmärgiks oli aidata õpilastel paremini tundma õppida oma kodumaad ning tõsta selle mainet ajaloo ja kultuuri tundmise kaudu. 
Lisaks soodustas üritus ka keeleoskuse parandamist ja uute sõnade omandamist.

Päev algas Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis, kus õpilased osalesid kolmes põnevas õppetunnis, igaüks poolteist tundi pikk. Esimesena uuriti maa-aluseid käike ja bastione, mis pakkusid põnevat sissevaadet Tallinna ajalukku ja kaitsesõjalisse arhitektuuri. Teises osas lahendasid õpilased erinevaid ülesandeid Kiek in de Köki tornis, mis andsid uusi teadmisi nii kindlustuste kui ka keskaegse eluolu kohta.

Päeva kõige meeldejäävam osa oli aga põnev kvest vanalinnas. Õpilastele anti nimekiri ajaloolistest objektidest, mille nad pidid üles leidma, nende tausta kohta rohkem teada saama ja seal ka pildi tegema. See tegevus pani osalejad aktiivselt liikuma, meeskonnatööd harjutama ning samas ka oma kodulinna ajalugu avastama.

Päeva lõpetuseks tuli õpilastel valmistada oma tehtud fotodest loov kollaaž, mis saadeti projektijuhile. See andis võimaluse päeva jooksul kogutud mälestusi loominguliselt esitada ning kinnistada saadud teadmisi.

Projekti algatas Kohtla-Järve Tammiku Põhikool  ning see pakkus osalejatele suurepärast võimalust oma kodumaad tundma õppida ja armastada. Projekti elluviimist toetab IVOL

õpetaja Jelena Siroš

Pildid:

Thursday, February 20, 2025

Meie meeskond võrkpalli võistlustel

 


8.a ja 8.b klassi noormehed osalesid võrkpallivõistlustel koos 9. klassidega Ida-Virumaa Koolispordi võistluste raames, saades seeläbi väärtuslikke kogemusi ja õppides mängu paremini. Järgmisel aastal tulevad nad juba osavamatena Narva tagasi! ✌️

õpetaja J.Sarri






Sunday, February 16, 2025

Sõbrapäev koolis 💕

 

  1. veebruar on üks armastatumaid päevi meie koolis – Sõbrapäev! Traditsiooniliselt töötas sõbrapäeva post, mis toimetas kirjad ka teistesse koolidesse. Päeva alguses said kõik soovijad poole südame, mille järgi otsiti oma paarilist. Leitud paarid said auhindu ja osalesid lõbusates võistlustes.

Kogu sündmuse korraldas ja viis läbi meie tubli õpilasesindus, kes hoolitses selle eest, et päev oleks täis rõõmu ja üllatusi!

Palju õnne kõigile! Sõbrustage, armuge ja olge rõõmsad! 💖🎉

Sõbrapäeva fotoalbum:

Meie kooli võistkond minivõrkpalli võistlustel Narvas

 

12. veebruaril käisid 6. klassi õpilased mängimas minivõrkpalli Narvas kus toimus Ida-Virumaa Koolispordi Ida piirkonna võistlus. Õpilased said vastutasuks oskusi, sotsiaalset suhtlemist teiste maakonna koolidega ning sportlike tarkusi tulevikuks.

Mõned pildid: